Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová ocenila komunální ...

Karla Šlechtová ocenila komunální politiky roku

12.11.2015: Pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové dnes (12.11) v Senátu parlamentu České republiky proběhla historicky poprvé soutěž Komunální politik roku 2015.
„Komunální politika je plná velmi schopných osobností. Chtěla bych říci, že všichni jste vítězové a všichni si zasluhujete náš obdiv. Bylo mi ctí udělit této akci záštitu, protože umožňuje ocenit úsilí lidí v regionech a pomoci těm, kteří to se svojí prací myslí vážně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
V prvním ročníku soutěže Komunální politik roku, tedy vítěz jedné z osmi kategorií, který byl  odbornou porotou vyhodnocen jako celkový vítěz, se stal Petr Halada, starosta obce Kamýk nad Vltavou za projekt WOSA – Výchovou a vzděláváním k občanské společnosti.
 
Cílem soutěže je vyhledat, zviditelnit a ocenit inspirativní a občansky přínosné projekty realizované územními samosprávami. Soutěž je otevřená pro obce, města a městské části všech velikostí. Jejím prostřednictvím jsou komunální politici vyzýváni, aby výsledky své práce představili širší veřejnosti.
 
Organizátorem akce je časopis Moderní obec, spoluvyhlašovatelem je pak Ministerstvo pro místní rozvoj, Senát parlamentu České republiky, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.
 
Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Mediální galerie