Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová naslouchala starostům ...

Karla Šlechtová naslouchala starostům Olomouckého kraje

19.11.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes 19. listopadu 2015 navštívila Olomoucký kraj. Zastavila se v Hranicích a Přerově.

Na městském úřadě v Hranicích se ministryně setkala se starostou Jiřím Kudláčkem a následně také s představiteli okolních obcí.

„Neustále bojuji o peníze pro obce, kterým se nedostává financí zejména na přenesenou působnost. Stále platí, že pro mne jsou samosprávy, ale i kraje tím nejlepším partnerem,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 

„Dotační tituly máme velice dobře prostudovány. Města se svými potřebami odlišují. Kraje by měly vytipovat výjimečné lokální projekty, na které by měl stát dát peníze,“ uvedl starosta Hranic Jiří Kudláček.

„Už před tři čtvrtě rokem jsem požádala hejtmany o to, aby při stálé konferenci zřídili pracovní komisi, která bude pro Ministerstvo pro místní rozvoj doporučovat projekty,“ odpovídala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Hranický starosta to velmi kvitoval. Stejně tak ocenil nový newsletter MMR, jehož první vydání přineslo jednotlivým starostům informace přímo od zdroje. „Snažíme se, aby důležité informace proudily přímo od nás a starostové nemuseli vynakládat peníze z obecních pokladen za služby poradenských firem,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Diskuze se starosty se přirozeně stočila také k tématu veřejných zakázek. Ty jsou zejména pro menší zadavatele často velmi problematické. Zcela novým zákonem se proto Ministerstvo pro místní rozvoj  snaží vyjít starostům vstříc, protože právě menší zadavatelé dělají, ne svou vinou, nejvíce chyb.

Druhou zastávkou ministryně Šlechtové byl Magistrát města Přerov. Při setkání s primátorem Vladimírem Puchalským a vedením města byla diskutována řada témat. Ministryně nastínila celou paletu agend Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti, které nabízí. Vedení Přerova zajímala také podpora bydlení, respektive možnost přerodu nevyužitého místního objektu pro bydlení. Opět byl také velký zájem o téma zadávání veřejných zakázek.Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz