Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová naslouchá hlasům v území ...

Karla Šlechtová naslouchá hlasům v území. Ve Zlínském kraji hledala možnosti podpory pro obce

03.11.2015: Ministryně Šlechtová strávila úterní den návštěvou v jednom z regionů České republiky. Ve Zlínském kraji nabízela pomoc starostům obcí a nechyběla ani návštěva Baťova Institutu.
„Ráda bych ve svém nabitém programu našla více času, abych mohla navštívit více krásných míst, které naše regiony nabízejí. Dokáži si představit, že bych ve Zlínském kraji zůstala po dobu několika týdnů a řídila MMR odsud. Během těchto cest se ale snažím o prohloubení spolupráce mezi MMR a jednotlivými kraji a hlavně o to, představit zástupcům kraje všechny možnosti podpory, které jim můžeme nabídnout. Snažím se zvelebovat Českou republiku prostřednictvím národních programů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Karla Šlechtová přijala pozvání od starosty Vlachovic-Vrbětic a společně dnes dopoledne probrali situaci kolem rekonstrukce místního kulturního domu a bývalé školy. Zde ministryně představila oblasti, kde ministerstvo může díky národním programům pomoci. 

Následovala cesta do Zlína, kde proběhlo jednání s primátorem města panem Miroslavem Adámkem. Kolem poledne přivítal hejtman Stanislav Mišák Karlu Šlechtovou na Úřadě Zlínského kraje a spolu se pak po krátkém setkání odebrali na jednání Regionální stálé konference. „Jsme rádi, že se paní ministryně zajímá o názory z regionů a ctí zásadu, že jednou vidět je lepší než desetkrát slyšet,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

V odpoledních hodinách ministryně navštívila Baťův Institut, kde byl v roce 2013 ukončen projekt na revitalizaci části bývalého areálu firmy. Budovy před rekonstrukcí nebyly využívány a bez realizace projektu by se staly nebezpečné svému okolí. Dnes díky podpoře z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Morava došlo v této oblasti k rozvoji aktivit významných institucí Zlínského kraje, které prostory využívají. 

„Zlínský kraj má silné podnikatelské zázemí opírající se o baťovskou tradici, proto jsem návštěvu Baťova institutu nemohla vynechat,“ dodala Karla Šlechtová.


               


Kontakt pro média:
Ing. Vilém Frček, DiS.
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 224 861 445
mobil: +420 724 639 428
e-mail:vilem.frcek@mmr.cz