Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová jednala v Betlémě s ...

Karla Šlechtová jednala v Betlémě s palestinskou ministryní pro turismus a památky

27.10.2015: Během své pracovní návštěvy se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová setkala také s palestinskou ministryní turismu a památek Rulou Ma'ay'a. Část včerejšího dne pak strávila v hlavním městě betlémského guvernorátu Palestinské samosprávy.
„V rámci diplomatických vztahů považuji jednání za důležité a přínosné. Ráda jsem palestinskou ministryni poznala osobně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Obě ministryně si vzájemně vyměnily zkušenosti s propagací cestovního ruchu. Každá země k propagaci přistupuje jinak a dle svých možností. Ministryně se shodly na tom, že budou hledat koncepty vzájemně spolupráce.
 
Rozvoj cestovního ruchu je jedním z nejlepších způsobů jak vytvářet mosty mezi státy a jednotlivými lidmi. Rula Ma´ay´a je ministryní pro turismus a památky Palestinské nezávislé samosprávy již od roku 2012. Tři turisticky nejnavštěvovanější místa v Palestině jsou Jeruzalém, Betlém a Jericho. 
 Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Mediální galerie