Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová: Zvyšující se počet ...

Karla Šlechtová: Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou nejen pro MMR

10.11.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes na Čínském investičním fóru v Rudolfově galerii na Pražském hradě projednala spolupráci mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou v oblasti cestovního ruchu.
„Význam Čínské lidové republiky jako ekonomické mocnosti vzrůstá a stává se již několik let významným partnerem pro Českou republiku. To platí i pro problematiku cestovního ruchu, který je v gesci Ministerstva pro místní rozvoj. Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou nejen pro MMR a jeho agenturu CzechTourism, ale i pro další aktéry v oblasti příjezdového cestovního ruchu, jak zvyšovat atraktivitu České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj.
 
Karla Šlechtová vystoupila na Čínském investičním fóru v diskuzi nesoucí název „Praha jako letecký hub pro spojení mezi zeměmi střední a východní Evropy a Čínou“. V prezentaci představila zásadní kroky a aktivity, které podniká Ministerstvo pro místní rozvoj v otázce podpory rozvoje cestovního ruchu mezi oběma zeměmi. Dále informovala o nejvýznamnější akci cestovního ruchu v prostoru střední Evropy nesoucí název „Holiday World 2016“.
 
Čínské investiční fórum se stává velmi významnou událostí na poli vzájemných mezinárodních vztahů. S cílem rozvíjet spolupráci mezi zeměmi střední a východní Evropy a Čínskou lidovou republikou se na této akci setkávají pravidelně stovky zahraničních a českých hostů. Letošní ročník byl zaměřen především na témata finanční spolupráce, spolupráce v oblasti technologií, vědy a výzkumu, ekonomické spolupráce, obchodu a investic a také právě spolupráce v cestovním ruchu. Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 

Mediální galerie