Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > Série konferencí s tématikou evropských ...

Série konferencí s tématikou evropských fondů v letech 2014-2020 pokračuje

24.11.2014: Minulé úterý zahájila v Praze ministryně Karla Šlechtová sérii konferencí s názvem: „Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi“. Na tuto akci navázala série regionálních setkání, která se již uskutečnila za velkého zájmu veřejnosti ve čtvrtek v Ústí nad Labem a dnes v Plzni. Cílem konferencí pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj a dalšími partnery je představit priority, programy a možnosti evropských fondů v novém programovém období 2014–2020.
Účastníci konferencí se od zástupců Ministerstva pro místní rozvoj dozvědí hlavní změny oproti stávajícímu programového období a základní rozvržení nových programů pro období 2014-2020. Součástí konferenčního programu je i prezentace Integrovaného operačního programu a blok věnovaný změnám v oblasti veřejných zakázek.

Těší nás tak velká účast při tolika možnostech konferencí s tématikou evropských fondů a dotací. Právě zde se účastníci dozvědí zaručené a ověřené informace, které jim mohou pomoci k tomu, aby měli včas připraveny kvalitní projekty k předložení do prvních výzev v jednotlivých programech, které očekáváme v průběhu prvního pololetí příštího roku,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj pro Národní orgán pro koordinaci.

V odpoledních hodinách pak vždy probíhají dva samostatné workshopy. První je zaměřen na příležitosti měst a obcí v novém programovém období, druhý představuje možnosti pro malé a střední podniky. „Ráda bych poděkovala našim partnerům z ostatních ministerstev, že jezdí do regionů s námi a prezentují informace ze svých připravovaných programů na odpoledních workshopech. Obce a podnikatelé jsou totiž z pohledu fondů EU klíčovými příjemci podpory a nositeli projektů,“ dodala náměstkyně Olga Letáčková.

Tento týden se ještě uskuteční regionální setkání ve středu v Českých Budějovicích, v příštím týdnu se pak akce přesunou na Moravu. Termíny, místa a další podrobnosti o sérii navazujících regionálních setkáních naleznete zde. Konferenci a sérii regionálních setkání Evropské fondy 2014–2020: Jednoduše pro lidi pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Asociací krajů České republiky, Hospodářskou komorou České republiky, Sdružením podnikatelů a živnostníků České republiky, Svazem měst a obcí České republiky, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Unií malých a středních podniků ČR.