Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > Rovných 100 úvěrů z finančního nástroje ...

Rovných 100 úvěrů z finančního nástroje JESSICA v Integrovaném operačním programu

09.12.2014: Podpis 100. úvěrové smlouvy deset měsíců od spuštění příjmu žádostí o zvýhodněné úvěry z finančního nástroje JESSICA převýšil původní očekávání a celá alokace určená pro finanční nástroj, která činila více než 550 milionů korun, může být podle odhadů banky vyčerpána již na jaře roku 2015. Potenciální zájemci by proto neměli s žádostí o zvýhodněný úvěr otálet.
3 736 - Přesně tolik bytů bylo zmodernizováno nebo upraveno na sociální bydlení pomocí finančního nástroje JESSICA. Výhodné úvěry lze využívat na modernizaci bytových domů nebo vybudování sociálního bydlení.
 
Ze všech úspěšných žadatelů o úvěr tvoří 95 % společenství vlastníků, zbylých pět procent pak představují bytová družstva a města. Celková výše poskytnutých úvěrů překročila 350 milionů korun, průměrná výše úvěru je 2,5 milionů korun s dobou splatnosti 10 let. Nejčastěji žádali o úvěr vlastníci bytových domů z Moravskoslezského a Pardubického kraje.
 
O zvýhodněný úvěr na rekonstrukci a modernizaci mohou žádat všichni vlastníci bytových domů v deprivovaných zónách 41 českých měst na tamních pobočkách Komerční banky. Vymezení těchto zón a další informace lze nalézt také na webových stránkách     MMR ČR [PDF, 730.38KB], Státního fondu rozvoje bydlení     a Komerční banky    .