Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > Ministryně Šlechtová vystoupila na téma ...

Ministryně Šlechtová vystoupila na téma českého stavebnictví

25.11.2014: V úterý 25. listopadu se v České národní bance (ČNB) uskutečnila konference lídrů českého stavebnictví. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová diskutovala na téma evropských fondů a investic ve stavebnictví, legislativních kroků spojených s novelou stavebního zákona a časování novely zákona o veřejných zakázkách.
„Jsem velmi potěšena, protože dotazy, které dnes padaly ze strany stavebních firem, jasně ukazují, že Ministerstvo pro místní rozvoj není považováno za slabé. Jsem ráda, že jsem vytvořila novou sekci veřejného investování, která se legislativními věcmi spojenými se stavebním zákonem a zákonem o veřejných zakázkách či spoluprací mezi ministerstvy bude zabývat,“ uvedla Karla Šlechtová. „Vaše dotazy mě utvrdily ve správnosti tohoto kroku,“ dodala pak ministryně.
 
Kromě zhodnocení aktuální situace v oblasti evropských fondů se Karla Šlechtová zaměřila i na programové období 2014-2020, vyjednávání s Evropskou komisí a možné finanční zdroje v oblasti stavebnictví. Seznámila účastníky s aktuálním stavem legislativních procesů novely stavebního zákona. Řeč byla i o novele a novém zákonu o veřejných zakázkách.
 
Setkání se mimo ministryně Šlechtové a ředitelů firem zúčastnil i vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba, náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký a guvernér ČNB Miroslav Singer.