Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > Ministryně Karla Šlechtová se zúčastnila ...

Ministryně Karla Šlechtová se zúčastnila oslav 17.listopadu

18.11.2014: Poté, co ministryně pro místní rozvoj položila květiny a zapálila svíčku u pamětní desky na Národní třídě, vydala se společně s dalšími ministry za hnutí ANO pěšky k Hlávkově koleji, kde se zúčastnila vzpomínkové slavnosti a pietního ceremoniálu. Paní ministryně k tomuto významnému dni uvedla:
Ráda bych dnes nevzpomínala jen na listopad 1989. Za stejně důležité považuji si připomínat i listopadové události o 50 let dříve. To, co je totiž spojuje, je jedna neskutečně cenná lidská vlastnost - odvaha. Odvaha, před kterou hluboce smekám. Odvaha říci nahlas svůj názor, odvaha bít se za svou pravdu. Odvaha, která mnohé stála život.
 
Listopad 1989 mě zastihl jako osmačku základní školy v Karlových Varech. Jako by to bylo dnes…učitelé zničehonic začali pobíhat po škole a na oblečení se jim začaly objevovat trikolory. Nikdo z nás nechápal, co se děje. Až když jsme se začali vyptávat, jak jsme byli naučení: "Soudružko učitelko, co se děje?" Dostali jsme ráznou odpověď: “Paní učitelko!” 
 
Šance, kterou nám dal listopad 1989, musíme nadále využívat. Vadí mi, že jsou důvody a ušlechtilé myšlenky vůdců sametové revoluce v čele s Václavem Havlem dnes některými pošlapávány. Přinesly nám totiž svobodu. Jak s ní naložíme, je stále jen a pouze na každém z nás."