Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > Ministerstvo vyzývá veřejnost ke ...

Ministerstvo vyzývá veřejnost ke spolupráci při tvorbě nového zákona o veřejných zakázkách, uveřejnilo anketu

28.04.2014: Na portále o veřejných zakázkách a koncesích Ministerstva pro místní rozvoj je uveřejněna ANKETA, jejímž prostřednictvím ministerstvo vyzývá širokou veřejnost ke spolupráci při tvorbě nové legislativy.
Naší snahou je shromáždění poznatků a podnětů od všech, kteří mají se zákonem o veřejných zakázkách jakékoli zkušenosti a mají zájem se vyjádřit k jeho budoucí podob. Naším cílem je eliminovat nedostatky stávající právní úpravy a právě zpětná vazba od účastníků zadávacích řízení představuje efektivní nástroj jak toho dosáhnout,“ řekla ministryně Věra Jourová.
 
Vzhledem ke skutečnosti, že na půdě Evropské unie byly v únoru 2014 přijaty nové směrnice regulující veřejné investice v členských státech, vznikla České republice povinnost sladit vnitrostátní právní úpravu s novými pravidly z nich vyplývající. MMR proto v současné chvíli pracuje na přípravě zcela nového zákona o veřejných zakázkách.

Anketa je k dispozici zde.