Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2014 > MMR pomůže až třiceti tisíci korunami na ...

MMR pomůže až třiceti tisíci korunami na jeden poškozený byt po sesuvu půdy v Jihomoravském kraji

09.12.2014: Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu pro obce Jihomoravského kraje, kde 15. 9. a 17. 9. 2014 byl vyhlášen stav nebezpečí z důvodů sesuvů půdy. Výzva je vyhlášena na předkládání žádostí o dotaci z dotačního titulu č. 3. podprogramu „Podpora bydlení 2014 – krizový stav“.
Podpora, ve výši maximálně 30 tis. Kč na jeden poškozený byt, se poskytuje ve formě dotace obcím. Dotace obec dále poskytuje občanům formou příspěvku, a to na úhradu části nákladů na opravu bytu, určeného k trvalému bydlení, poškozeného živelní pohromou. Opravou bytu se rozumí uvedení bytu do stavu před živelní pohromou nebo do provozuschopného stavu. Dotaci lze použít na úhradu odbahnění, úklidu a dezinfekce bytu, a též na úhradu stavebního materiálu a stavebních prací,“ doplnila ministryně Šlechtová.
 
Žádost o dotaci lze podat nejpozději do 4 měsíců od ukončení krizového stavu. Pro obec Strachotín, Dolní Věstonice a Pavlov končí příjem žádostí 14. února 2015 pro obci Bulhary je tento termín 16. února 2015.
 
Zásady pro žadatele a ostatní související informace a dokumenty jsou k dispozici ZDE.