Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2013 > Zasedal 11. Monitorovací výbor OP TP

Zasedal 11. Monitorovací výbor OP TP

04.06.2013: Dnes se v Hotelu Kings Court v Praze sešel 11. monitorovací výbor Operačního programu Technická pomoc. Jednání se zúčastnili také zástupci Evropské komise.

Členové výboru projednali stávající stav realizace operačního programu za období 1. 10. 2012 – 31. 3. 2013 a aktivity u vybraných projektů. Ke schválení byla také předložena Výroční zpráva za rok 2012 a návrh na revizi programu. Členové výboru se také zaměřili na přípravu programu Technická pomoc pro budoucí programové období 2014–2020.

 

Zástupci Evropské komise ocenili zejména nízkou chybovost programu. Vyjádřili se také k případné možnosti nedočerpání alokovaných prostředků programu, a to tak, že není nutné prostředky vyčerpat za každou cenu.

 

„V tomto programu, který je servisní, je klíčové zejména efektivní využití prostředků na realizaci kvalitních projektů, které pomohou implementační struktuře a dalším programům k lepšímu čerpání“, doplnil vyjádření zástupců Evropské komise 1. náměstek ministra pro místní rozvoj Daniel Braun.