Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2013 > Na konci září přibude několik zámků k ...

Na konci září přibude několik zámků k Euroklíči také v Kyjově

23.09.2013: V pátek 27. září v 10.30 hod. se v atriu Městského úřadu v Kyjově, Masarykovo nám. 30/1 koná slavnostní osazení zámků k Euroklíči, které provedou Václav Krása, šéf Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a ministr pro místní rozvoj a starosta Kyjova, Mgr. František Lukl, MPA.
EUROKLÍČ je projekt, jehož záměrem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.) na celém území ČR tím, že budou tato zařízení osazena jednotným „eurozámkem“.

Osobám se zdravotním postižením budou univerzální „euroklíče distribuovány na základě průkazu ZTP nebo ZTP/P“. Rodičům dětí do tří let budou „euroklíče“ dlouhodobě zapůjčovány prostřednictvím sítě mateřských center v jednotlivých krajích. Seniorům a osobám krátkodobě zdravotně indisponovaným budou „euroklíče“ půjčovány přímo ve veřejně přístupných budovách (např. u obsluhy, na recepci, vrátnici apod.).

Kategorie:

Aktuality