Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2013 > Lukl: Máme připraveny dotace pro ...

Lukl: Máme připraveny dotace pro postižené bouří

06.08.2013: Obce, na jejichž území vznikly škody v průběhu rozsáhlých bouří (5. a 6. srpna) mohou žádat o příspěvek 30 tisíc korun na opravu bytu určeného trvalému bydlení. Ode dneška totiž platí aktualizace výzvy Ministerstva pro místní rozvoj ČR k podávání žádostí o dotace v rámci programu Podpora bydlení při živelní pohromě - s nevyhlášeným stavem nebezpečí nebo nouzovým stavem.
„Nedávné bouře způsobily opravdu značné škody. Ministerstvo se tímto krokem snaží o rychlou pomoc těm občanům, kteří akutně potřebují opravit svá obydlí“, vysvětluje ministr pro místní rozvoj František Lukl.
 
Cílem podpory bylo původně poskytnutí příspěvku na opravu bytu ve výši 30 tisíc korun na jednu domácnost pouze v souvislosti s letošními povodněmi. Nově je tento příspěvek určen také občanům poškozeným v červnu 2013 tornádem (na Krnovsku) a výše zmíněnými bouřemi.
 
Proces podání žádostí a administrace dotace zůstává nezměněný, tzn., že žádost na MMR ČR podává obec, s uvedením seznamu postižených domácností a jejich podpisy, a občané na základě předložených faktur, účtů apod. dostávají příspěvek do výše 30 tisíc korun od obce.

Další informace naleznete v tomto odkazu - Podpora bydlení při živelní pohromě 2013