Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2013 > Lukl: Chceme prodloužit možnost čerpání ...

Lukl: Chceme prodloužit možnost čerpání peněz z fondů EU

24.07.2013: Ministr pro místní rozvoj František Lukl se setkal s místopředsedou Evropského parlamentu Oldřichem Vlasákem. Projednávali postup České republiky při snahách o zavedení pravidla n+3 nejen po celé období 2014 – 2020, ale již nyní. V letošním roce totiž platí pravidlo n+2, což znamená, že je nutné peníze z fondů EU současného období (2007 – 2013) dočerpat do roku 2015. Česká republika je velmi aktivní ve snaze prodloužit možnost využít evropské peníze.
„V současné ekonomické situaci by pravidlo n+3 umožnilo větší flexibilitu využití prostředků a to především v návaznosti na letošní povodně“, říká ministr pro místní rozvoj, František Lukl. Europoslanec František Vlasák je zpravodajem legislativní procedury, která se snaží o modifikaci nařízení Rady č. 1083/2006 (pravidlo n+2/n+3). Oba pánové se na nutnosti změny shodli a prodiskutovali možnosti vzájemné podpory, při hledání veškerých možností a prostředků, vedoucích k prodloužení možnosti čerpání evropských prostředků. V tomto řešení vidí možnost České republiky posílit veřejné rozpočty a investovat do infrastruktury a obnovy regionu.