Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2013 > Jednání MMR ČR s německými poslanci o ...

Jednání MMR ČR s německými poslanci o Labské vodní cestě.

10.09.2013: Dnes se náměstek ministra pro regionální rozvoj a cestovní ruch Michal Janeba setkal s německými poslanci Jürgenem Klimkem a Klausem Brähmigem, aby společně jednali o možnosti realizace Labské vodní cesty a propojení přístavu Hamburk s regiony České republiky.
„K využití Labské vodní cesty má MMR ČR kladný postoj. Věřím, že najdeme kompromis mezi rozvojem cestovního ruchu, splavněním Labe a vlivem na životní prostředí. Bilaterální smlouvu podpoříme“, uvedl náměstek Janeba.

Všichni zástupci se shodli na intenzivnějším využití vodní cesty Labe a uzavření česko-německé smlouvy o řece Labi. Náměstek ministra pro místní rozvoj Michal Janeba ubezpečil německou delegaci o tom, že MMR ČR sleduje fáze vývoje Labské vodní cesty a v této věci je v úzkém kontaktu i s Ministerstvem dopravy ČR.
 
Poslanec Jürgen Klimke vyjádřil zájem na tom, aby Labe bylo celoročně splavné a Klaus Brähmig navrhl rok 2015 jako možný termín, do kdy by se Labe mohlo stát ekologickou i ekonomickou říční cestou.
 
Poslance Jürgena Klimkeho, který je předsedou pracovní skupiny Labe Spolkové frakce CDU/CSU a Klause Brähmiga, předsedu Výboru pro cestovní ruch Spolkového sněmu SRN doprovodil Milan Šimandl, vedoucí hospodářského oddělení Velvyslanectví SRN. Za Senát ČR se jednání zúčastnil Karel Korytář, místopředseda Podvýboru pro dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR, dále Andrea Jůzová, tajemnice Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR a doprovázel je také Jan Vlček, který je pověřený ministrem dopravy ČR správou českých území v Hamburku.