Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2012 > Druhý ročník fotografické soutěže „Vyfoť ...

Druhý ročník fotografické soutěže „Vyfoť projekt“ zná své vítěze.

26.10.2012: Letní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“, kterou vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, byla i tentokrát úspěšná. Mezi téměř šesti tisíci přihlášenými fotoalby, tedy více než šestnácti tisíci fotografiemi, vybrala porota vítěze hlavní kategorie Nejtalentovanější fotograf/ka a ve vedlejší kategorii Nejaktivnější fotograf/ka.
Odbornou porotu nejvíce zaujalo fotoalbum, které do soutěže přihlásil Petr Luňák z Mělníka zachycující Revitalizaci centra města Mělníka, podpořenou z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Druhé místo získalo fotoalbum projektu Infrastruktura amfiteátru města Loket, od Jaroslava Jiráska z Chebu. Tento projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Severozápad. Třetí nejtalentovanější fotografkou se stala Nikola Liberdová z Bohumína. Ta do soutěže přihlásila projekt Dopravní hřiště Odry, které získalo dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezko.

Prázdninová soutěž „Vyfoť projekt“ proběhla v termínu od 1. července do 31. srpna 2012. Soutěžící měli za úkol vyfotografovat realizované projekty spolufinancované z fondů EU a nahrát je přes jednoduchý formulář přímo na web soutěže www.vyfotprojekt.cz. Projektů nabízejících se k fotografování jsou po celé České republice tisíce. Za pouhý jeden rok se s přispěním Evropské unie podařilo v ČR zrealizovat přes 4000 nových projektů a celkem tak mohli fotografové dokumentovat více než 14 000 realizovaných projektů. Ve vyhledávání projektů pomáhala soutěžícím i online mapa projektů www.mapaprojektu.cz.

Úspěch soutěže „Vyfoť projekt“ inspiroval k dalšímu projektu. Tentokrát se jedná o soutěž pro studenty středních škol pod názvem „Navrhni projekt“. Studenti mají za úkol navrhnout projekt, kterým by ve svém okolí, regionu nebo celé ČR podpořili podnikání, cestovní ruch, životní prostředí nebo další oblasti rozvoje. Nejlepší návrhy čeká odměna v podobě elektronických a klasických knih a pro absolutního vítěze také cesta do Bruselu. Studenti mohou inspiraci čerpat mimo jiné ze soutěžních internetových stránek www.navrhniprojekt.cz a Facebookového profilu www.facebook.com/navrhniprojekt.