Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2011 > Soutěž Vyfoť projekt zná své vítěze

Soutěž Vyfoť projekt zná své vítěze

17.10.2011: Letní fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj, již zná své vítěze.
Mezi více než deseti tisíci přihlášenými fotoalby, tedy více než dvaceti tisíci fotografiemi vybrala porota, ve které zasedl šéfredaktor měsíčníku Foto a Video Rudolf Štáhlich a ředitel fotografického webu Fotopátračka.cz Hynek Dvořák, vítěze hlavní kategorie Nejtalentovanější fotograf/fotografka.

Nejvíce porotce zaujalo fotoalbum, které přihlásila Edita Žaludová z Černé u Bohdanče. Na vítězné fotografii zachytila projekt Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas. Tento projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Severovýchod. A čím snímek porotu zaujal? „ Z fotografického hlediska se jedná o kvalitně provedené záběry kontrastu dvou architektonických období odrazem historie v působivé moderně,“ vysvětlil výběr poroty Rudolf Štáhlich.

Druhé místo získalo fotoalbum projektu Život po vězení: Reintegrační program Plus pro příslušníky romské komunity, které do soutěže přihlásil Roman Pekař z Nečtin. Projekt byl podpořen z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanosti. Třetím nejtalentovanějším fotografem se stal Jaroslav Jirásek z Chebu. Ten do soutěže přihlásil projekt ze svého města, konkrétně Rekonstrukce pěší zóny v Chebu, který získal dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

Všichni tři nejtalentovanější fotografové obdrží fotoaparáty Canon a pamětní trofeje.

 

 

 

Poznámka pro média

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR) patří do systému ústředních orgánů státní správy České republiky v oblastech, vymezených příslušnými právními dokumenty. Objemem svých pravomocí, kompetencí a odpovědností za správu finančních prostředků hraje ve státní správě významnou roli. Ministerstvo bylo zřízeno s účinností od 1. listopadu 1996 a je ústředním orgánem státní správy ve věcech: regionální politiky, politiky bydlení, rozvoje domovního a bytového fondu, nájmu bytů a nebytových prostor, územního plánování, stavebního řádu, vyvlastnění, investiční politiky, cestovního ruchu, pohřebnictví. MMR také vykonává roli Národního orgánu pro koordinaci (NOK) pro čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie (EU).