Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2011 > Praha a Benátky odstartovaly spolupráci ...

Praha a Benátky odstartovaly spolupráci při rozvoji cestovního ruchu

27.09.2011: V odpoledních hodinách v pondělí 26. záři se na zdvořilostní návštěvě setkali nejvyšší představitelé MMR a agentury CzechTourism s italskou delegací z benátského regionu vedenou Raffaelem Graziem a velvyslancem Itálie Pasqualem D´Avino.
V průběhu živé diskuse se ukázalo, že oba regiony řeší stejnou problematiku v oblasti cestovního ruchu. 85 % turistů zůstává pouze v Praze, případně pouze v Benátkách. Vznikají tak na obou stranách kulturní, sportovní a gastronomické akce podporující rozvoj cestovního ruchu.
 
Představitelé obou stran se dohodli na výměně zkušeností při vzniku zákona a koncepce podporujících rozvoj cestovního ruchu.
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR ČR) patří do systému ústředních orgánů státní správy České republiky v oblastech vymezených příslušnými právními dokumenty. Objemem svých pravomocí, kompetencí a odpovědností za správu finančních prostředků hraje ve státní správě významnou roli. Ministerstvo bylo zřízeno s účinností od 1. listopadu 1996 a je ústředním orgánem státní správy ve věcech: regionální politiky, politiky bydlení, rozvoje domovního a bytového fondu, nájmu bytů a nebytových prostor, územního plánování, stavebního řádu, vyvlastnění, investiční politiky, cestovního ruchu, pohřebnictví. MMR ČR vykonává roli Národního orgánu pro koordinaci (NOK) pro čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie a také je řídícím orgánem několika operačních programů.

Soubory ke stažení