Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2011 > Ministr Jankovský podpořil světový jazz ...

Ministr Jankovský podpořil světový jazz na českých náměstích

11.07.2011: Už posedmé se česká a moravská náměstí rozezvučí špičkovým jazzem. Populární Bohemia Jazz Fest startuje zítra na pražském Staroměstském náměstí. Prakticky pod okny pracovny ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského, který akci poskytl svou záštitu.
„Tento festival je mi velmi sympatický nejen svým zaměřením,“ uvedl Kamil Jankovský. Podle něj jde o velmi zajímavý koncept, jak skloubit podporu cestovního ruchu v podobě zajímavého programu pro turisty s kulturním prožitkem určeným i pro „domácí“. „Nestává se příliš často, aby se k českému publiku dostal tak zajímavý zážitek na opravdu světové úrovni. A navíc zcela zdarma,“ podotkl ministr Kamil Jankovský.
 
Program festivalu a další podrobnosti najdete na www.bohemiajazzfestival.cz    
 
 
Poznámky pro média
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR ČR) patří do systému ústředních orgánů státní správy České republiky v oblastech, vymezených příslušnými právními dokumenty. Objemem svých pravomocí, kompetencí a odpovědností za správu finančních prostředků hraje ve státní správě významnou roli. Ministerstvo bylo zřízeno s účinností od 1. listopadu 1996 a je ústředním orgánem státní správy ve věcech: regionální politiky, politiky bydlení, rozvoje domovního a bytového fondu, nájmu bytů a nebytových prostor, územního plánování, stavebního řádu, vyvlastnění, investiční politiky, cestovního ruchu, pohřebnictví. MMR ČR vykonává roli Národního orgánu pro koordinaci (NOK) pro čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie a také je řídícím orgánem několika operačních programů.
Bohemia Jazz Fest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí, jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí. Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České Republice. V roce 2010 festival přilákal více než 70.000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi, s významným ekonomickým dopadem. Na všech "open-air " koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých náměstích. Všechny koncerty jsou zdarma. Více na www.bohemiajazzfestival.cz