Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2010 > Výrazná odlišnost Česka a Malajsie láká ...

Výrazná odlišnost Česka a Malajsie láká ke vzájemnému poznání

18.11.2010: Otázky cestovního ruchu byly předmětem úterního jednání mezi ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským a ministryní turismu Malajsie Ng Yen Yen. Na jednání bylo konstatováno, že oblast turistiky je perspektivní pro rozvoj bilaterálních vztahů.
Návštěvnost Malajsie ze strany našich turistů zatím nedosahuje stejné úrovně jako s jinými státy jihovýchodní Asie. V poledních letech navštíví ročně tuto exotickou zemi přibližně osm tisíc Čechů. Díky vysokému standardu služeb, příjemnému klimatu a nebývalým přírodním krásám lze předpokládat stoupající zájem klientů českých cestovních kanceláří o Malajsii. Také tam roste střední třída, která vydává stále více financí na cestování.
 
Podobně jako v České republice funguje i v Malajsii státní agentura Tourism Malaysia. Obě tyto agentury již delší dobu připravují Dohodu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Pracují také na vytvoření podmínek pro možnost otevření přímého leteckého spojení.
 
Konečné znění Dohody bude pravděpodobně podepsáno v příštím roce, kdy si připomeneme 40. výročí navázání diplomatických styků mezi Malajsií a Českou republikou. Společné jednání pomohlo sladit některé dosud sporné body návrhu této Dohody.