Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Podnikatelé v cestovním ruchu mohou ...

Podnikatelé v cestovním ruchu mohou získat záruky za provozní úvěry

14.12.2009: Program Záruka za provozní úvěry pro malé a střední podnikatele byl 16. listopadu rozšířen o nové podporované ekonomické činnosti. Rozšíření se týká především činnosti v oblasti velkoobchodu a maloobchodu, cestovního ruchu a vzdělávání.

Cílem programu je pomocí zvýhodněných záruk zachovat či zlepšit přístup malých a středních podnikatelů k bankovním úvěrům na financování provozních potřeb a udržet jejich konkurenceschopnost.

Program Záruka za provozní úvěry vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v únoru 2009. Program realizuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB). Příjem žádostí o podporu byl zahájen již 9.3.2009 a bude ukončen až 31.12.2010

„Rozšíření záruk za úvěry i pro podnikatele v cestovním ruchu je další možností, jak oživit obor cestovního ruchu, který byl letošní ekonomickou krizí také citelně zasažen,“  uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška. 

Program Záruka je součástí opatření Národního protikrizového plánu. Cílem programu Záruka za provozní úvěry je pomocí zvýhodněných záruk k zaručovanému provoznímu úvěru usnadňovat zejména realizaci podnikatelských projektů  zaměřených na investice. Pravidla umožňují poskytnout záruku podnikatelům v průběhu tříletého období až do výše cca 40 mil. Kč úvěru.

Bližší informace k cenovým podmínkám poskytování záruk jsou uvedeny na stránkách ČMZRB    .
 

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/