Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Nový ministr pro místní rozvoj vyhlásil ...

Nový ministr pro místní rozvoj vyhlásil své priority

27.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda na dnešní tiskové konferenci představil své priority, které chce prosazovat na MMR.

Ministr Cyril Svoboda se ve své práci na MMR zaměří:

  1. na efektivní získávání financí z evropských fondů a zajištění funkčnosti monitorovacího systému čerpání. „Mým cílem je dosáhnout toho, aby Česká republika efektivně vyčerpala veškeré prostředky z evropských fondů, které máme k dispozici," uvedl Cyril Svoboda.
  2. Další důležitou prioritou je bytová problematika s důrazem na energetické úspory. V této oblasti se chceme zaměřit na regeneraci panelových sídlišť v rámci programu PANEL, ve kterém je letos k dispozici 3,5 miliardy korun.
  3. Ministr Cyril Svoboda se rovněž bude soustřeďovat na podporu zaměstnanosti v chudších regionech České republiky. Za tímto účelem ministerstvo disponuje zvlášť k tomu určenými programy rozvoje regionů.
  4. Nový tým Ministerstva pro místní rozvoj ČR rovněž hodlá pokračovat v přípravě zákona o veřejných zakázkách. „Chceme, aby existovala černá listina těch, kteří nekale soutěží o veřejné zakázky," dodal nový ministr Cyril Svoboda.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Tiskové oddělení MMR ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/

Složka multimedií