Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Ministr Vondruška zahájil předání 44 ...

Ministr Vondruška zahájil předání 44 povodňových domů

17.12.2009: Obce Kunín, Jeseník nad Odrou a Životice u Nového Jičína postavily nové domy lidem, kteří kvůli letošním povodním přišli o bydlení. MMR ČR poskytlo na jejich stavbu dotaci ve výši 50,6 milionů korun. Slavnostní předání povodňových domů dnes zahájil přímo v Jeseníku nad Odrou ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Kunín postavil 12 nových bytových jednotek a dotace ministerstva byla 13,8 milionů korun. Jeseníku nad Odrou poskytlo ministerstvo 26,450 milionů korun na výstavbu 23 bytových jednotek. V Životicích u Nového Jičína postavili s příspěvkem ministerstva 10,350 milionu korun celkem 9 bytových jednotek.

„Je velmi dobře, že se lidé, kteří přišli kvůli povodni o střechu nad hlavou, mohou ještě před vánocemi přestěhovat do nového bydlení. Rychlá výstavba nových domů dokazuje dobrou spolupráci mezi ministerstvy, kraji a obcemi,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo na pomoc lidem zasažených letošními povodněmi několik programů. Rychlou a přímou pomoc domácnostem představuje dotace ve výši 30 000 korun. Ministerstvo poskytlo peníze i na zajištění dočasného náhradního ubytování občanů a demolice neopravitelně poškozených domů. Další dotace a úvěry nabídlo prostřednictvím SFRB. Obce a kraje mohou žádat o dotace na obnovu svého majetku i prostřednictvím programu Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou.
 
 

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/