Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Menu Czech Specials rozšíří 80 nových ...

Menu Czech Specials rozšíří 80 nových receptů

13.11.2009: Projekt na podporu české gastronomie Czech Specials – Ochutnejte Českou republiku! vstupuje do další fáze. Repertoár typických českých a moravských jídel se rozšiřuje o osmdesát receptů. Certifikované restaurace nyní mají také větší výběr z národních specialit – vedle svíčkové budou moci nabízet třeba klasické vepřo knedlo zelo, bramboráky nebo rajskou omáčku.

„Projekt má za sebou počáteční období, v němž jsme si společně s našimi partnery a veřejností vyjasňovali, jak by měla propagace české kuchyně vypadat. Výstupem těchto diskusí je i sada nových receptů, které rozšiřují nabídku stávajících regionálních a národních specialit,“ vysvětluje vedoucí marketingového oddělení agentury CzechTourism Pavel Klicpera.

Náměty na to, co ponese označení Czech Specials, opět doporučili partneři projektu – jak členové kuchařské asociace, tak i zástupci organizací cestovního ruchu v regionech.

Nové recepty vyzkoušeli a uvařili Filip Sajler a Ondřej Slanina, představitelé oblíbeného televizního pořadu Kluci v akci. Série fotografií z jejich vaření se následně objeví na webových stránkách www.czechspecials.cz     a novém DVD.

Více v tiskové zprávě na stránkách CzechTourismu    .

Kategorie:

Aktuality