Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > MMR spouští novou aplikaci pro snadné ...

MMR spouští novou aplikaci pro snadné vyhledávání dokumentů

23.11.2009: Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo na webu aplikaci, která umožní všem uživatelům rychle a snadno vyhledat informace v dokumentech, umístěných na webech ministerstva pro místní rozvoj. Databáze je přístupná na adrese http://databazedokumentu.mmr.cz
Databáze umožňuje rozšířené vyhledávání, na které jsou lidé zvyklí při práci s běžnými vyhledávači. Vyhledání konkrétní informace funguje na principu klíčových slov s možností volby způsobu vyhledání. Dále je možné upřesnit dotaz pomocí tématu, data vložení, autora a typu dokumentu. Kromě tématického třídění se prohledává i obsah dokumentů, což značně zvyšuje pravděpodobnost nalezení požadované informace.

V databázi jsou indexovány dokumenty z webů www.mmr.cz, www.strukturalni-fondy.cz a www.portal-vz.cz.

Databáze dokumentů umožňuje i vyhledávání fyzických dokumentů uložených či přístupných na různých místech po celé ČR. Může se jednat například o tištěné publikace, příručky a manuály dostupné ve vestibulech, knihovnách nebo konkrétních kancelářích.

K dnešnímu dni je v databázi zařazeno celkem 1444 dokumentů. Z toho je 568 z webu ministerstva, ze stránek strukturálních fondů je jich 238 a z portálu o veřejných zakázkách je k dispozici 638 dokumentů. V současné době probíhají práce na zařazení starších dokumentů a publikací.

Aplikace MMR pro vyhledávání dokumentů: http://databazedokumentu.mmr.cz    


Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Tiskové oddělení
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/