Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Evropská komise je spokojená se ...

Evropská komise je spokojená se zrychlujícím se čerpáním ČR z fondů EU

05.11.2009: Nicholas Martyn, ředitel sekce Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální politiku dnes na Výročním setkání Evropské komise (Annual meeting) a zástupců operačních programů, které jsou financované Evropským fondem pro regionální rozvoj, vyjádřil spokojenost nad tím, že ČR zrychluje čerpání financí z fondů EU.

Cílem výročního setkání Evropské komise bylo především shrnout a zhodnotit práci českých operačních programů, které jsou financované Evropským fondem pro regionální rozvoj.

„Evropská komise je spokojena s pokrokem v čerpání peněz z fondů EU, který za posledních několik měsíců Česká republika udělala,“ uvedl Nicholas Martyn, ředitel sekce Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální politiku.

Prostředky vyplacené z fondů EU pro Českou republiku za posledních několik měsíců stále rostou. Jen za září bylo vyplaceno 13,6 miliardy korun, což je meziměsíční nárůst o 39,9 procenta. Příjemci v České republice tak už za období 2007-2013 dostali 42,2 miliardy korun z evropských fondů.

„Objem proplacených peněz příjemcům meziměsíčně stále stoupá a podle naších predikací bude stoupat i nadále. V současné době se chystáme předložit vládě balíček legislativních opatření, která by vedla k ještě většímu zrychlení čerpání financí z fondů EU,“ dodal ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Nicholas Martyn dále doporučil České republice zrychlit předkládání velkých projektů, tedy takových, které z evropských fondů čerpají více než 50 milionů eur, tedy asi 1,3 miliardy korun. To se týká zejména projektů z dopravní infrastruktury a životního prostředí. Martyn ale zároveň dodal, že Evropská komise musí  zrychlit jejich schvalování.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Tiskové oddělení
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/