Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2009 > Česká lyžařská sezóna 2009/2010 zahájena

Česká lyžařská sezóna 2009/2010 zahájena

12.11.2009: Na dnešní tiskové konferenci v hotelu Yasmín byla zahájena lyžařská sezóna 2009/2010. Byly představeny novinky českých lyžařských středisek. Konference se rovněž zúčastnil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Letošní lyžařská sezóna má být ve znamení nových lanovek, strojů na úpravu sjezdových i běžeckých tratí, zasněžovacích zařízení, ale i nových ubytovacích a gastronomických služeb.  Novinky se vztahují i na postupné rozšiřování nabídky nelyžařských služeb včetně těch, které směřují do letního provozu. Častým jevem posledních let je rovněž propojování jednotlivých provozovatelů a celých středisek do systémů společných skipasů.

Mezi nejvýznamnější investice provedené v našich lyžařských střediscích patří Černá hora, Ski areál Synot Kyčerka, Skicentrum Kohátka a lyžařský areál Paprsek. Na obnovu těchto středisek byla použita finanční podpora z regionálních operačních programů (ROP).

„Úroveň vybavení a služeb pro lyžaře se na našich horách za poslední roky výrazně zlepšilo a udělalo krok kupředu.  Vysokohorské prostředí Alp na našich horách nenajdeme, ale výborné lyžování a v posledních letech také nejmodernější horské technologie a kvalitní služby rozhodně ano,“ řekl k zahájení lyžařské sezony ministr pro místní rozvoj Rostislav  Vondruška.


Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Tiskové oddělení
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/
 

Kategorie:

Aktuality

Soubory ke stažení