Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2008 > Ministr Čunek pokřtil novou rolbu na ...

Ministr Čunek pokřtil novou rolbu na Božím Daru

20.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek a krajský zastupitel Karlovarského kraje Josef Malý dnes na Božím Daru slavnostně předali místnímu středisku Horské služby novou rolbu. Kmotrem při slavnostním křtu rolby byl mistr světa v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

Rolba nebude sloužit pouze k účelům úpravy lyžařských tratí, ale jak připomněl náčelník střediska HS Rudolf Chlad, nezřídka se tato technika využívá např. při záchranných pracích nebo převozu zraněných: „Zde na Božím Daru a v okolí se v krizových situacích velmi často jiná technika než právě rolba k občanům nemá šanci dostat." Zdůraznil také, že bez aktivity Josefa Malého a vstřícnosti ministra Jiřího Čunka, pod jehož gesci Horská služba spadá, by se v Božím Daru rolby nedočkali.

„Pevně věřím, že místní horská služba získala v nové rolbě výtečného pomocníka pro plnění těch nejtěžších úkolů, především pro záchranu lidských životů," uvedl ministr Čunek.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Samostatné oddělení komunikace MMR ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/

Složka multimedií