Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2008 > Jiří Čunek navštívil Středočeský kraj

Jiří Čunek navštívil Středočeský kraj

20.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek navštívil Benešovsko. Ve Vlašimi si prohlédl projekty financované z fondů EU a diskutoval se studenty. V Čerčanech se zúčastnil slavnostního otevření Hospice Dobrého Pastýře. Odpoledne zamířil do Kutné Hory a Kolína na prohlídku továren společností Foxconn CZ a TPCA. Den zakončil návštěvou Poděbrad, kde jednal s přestaviteli Komory veterinárních lékařů ČR.

Návštěvu Středočeského kraje zahájil Jiří Čunek se starostou Luďkem Jeništou, debatovali o projektech, na které získali finanční podporu z fondů Evropské unie. Město z těchto zdrojů rekonstruovalo vlakové a autobusové nádraží. Jiří Čunek k tomu uvedl: „Základem úspěšného čerpání evropských peněz je tým kvalitních lidí, kteří dokáží správně připravit projekty, což pro Vlašim bezesporu platí." Ministr následně zavítal do místní obchodní akademie, kde studentům odpovídal na nejrůznější dotazy týkající se vlády, ministerstva a politiky obecně.

V Čerčanech se ministr Čunek spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem zúčastnil slavnostního otevření Hospice Dobrého Pastýře. „Chtěl bych popřát nám všem, pokud nás konec našich dnů zastihne tak, že se o nás bude muset někdo postarat, aby nám vyšlo to, že se o nás postarají v tak nádherném zařízení a prostředí jako je tady v Čerčanech. A postarají se o nás lidé, kteří svou práci, přesněji svou službu, konají s ohromným přesahem pouhého zaměstnání a osobního výdělku. Díky nim můžeme všichni, po životě jakkoliv stráveném, své poslední okamžiky prožít důstojně a krásně," prohlásil ministr.

V Kutné Hoře navštívil ministr firmu Foxconn CZ, jež je významným zaměstnavatelem pro město a široké okolí. S Jimem Changem, generálním ředitelem společnosti, mluvili o problematice pracovní síly, silné koruně a dalších tématech, které hýbou současnou ekonomikou. V nedalekém Kolíně zamířil Jiří Čunek pro změnu do automobilky TPCA. Yasuhiro Takahashi, prezident společnosti, provedl vicepremiéra montážní linkou. Ministr si v rámci prohlídky neodpustil vyzkoušet vstupní test pro zaměstnance.

Na závěr své návštěvy zavítal vicepremiér Čunek do Poděbrad, kde s prezidentem Komory veterinárních lékařů ČR Karlem Daniel a zástupci agentury CzechTourism debatovali o chystaném světovém kongresu veterinářů. „Řešili jsme záležitost pomoci CzechTourismu směrem ke Světovému veterinárnímu kongresu. Jde o dost prestižní událost, o jejíž pořádání soupeří řada zemí, potažmo měst. Z hlediska cestovního ruchu je to hodně zajímavé, protože se jedná o čtyři tisíce lidí, kteří k nám na několik dní přicestují, musí se někde ubytovat, stravovat, někteří se zdrží i delší čas. Proto bych byl rád, kdyby se CzechTourism připojil k této aktivitě zejména součinností na propagaci kongresu," shrnul výstupy schůzky Jiří Čunek.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Samostatné oddělení komunikace MMR ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/