Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2008 > Čunek: Deregulace nájemného musí ...

Čunek: Deregulace nájemného musí proběhnout sociálně citlivým způsobem

16.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek se dnes setkal se zástupci Sdružení nájemníků ČR. Jeho představitele zajímaly především avizované kroky ministerstva vedoucí ke zmírnění dopadů deregulace nájemného.

Předseda sdružení Stanislav Křeček ocenil snahu ministra Čunka řešit stávající situaci. Ministr jako jedno z řešení představil možnost převodu bytů v účetní hodnotě více než 500 mil. Kč z majetku ministerstva obrany na Hlavní město Prahu. „Chtěli bychom se s Prahou dohodnout, aby peníze, které získá prodejem těchto bytů nájemníkům, investovala do výstavby malometrážních bytů, které pomohou řešit bytovou situaci sociálně potřebných," uvedl ministr Čunek.

Vicepremiér Čunek se rovněž domnívá, že finanční krize pravděpodobně zpomalí tempo dalšího zvyšování regulovaného nájemného. „Krize doléhá už teď na realitní trh. Vidíme, že ceny nemovitostí i ceny jednotlivých bytů jdou dolů. Tím pádem jistě dojde k úpravě tržního nájemného a také výpočtu regulovaného nájemného," dodal Čunek.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Samostatné oddělení komunikace MMR ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/