Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Výtvarná soutěž se SROPem zná své výherce

Výtvarná soutěž se SROPem zná své výherce

13.01.2009: Výtvarná soutěž s názvem "Namaluj projekt", kterou pro děti připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, již zná své oceněné. Autory nejzdařilejších děl při setkání na ministerstvu ocenil Daniel Toušek, náměstek ministra pro evropské záležitosti a finanční toky. Výherci jednotlivých kategorií si kromě diplomů odnesli také kola, koloběžky a cyklistické doplňky.

Soutěž byla rozčleněna do čtyř věkových kategorií (4-5 let; 6-7 let; 8-11 let a 12-15 let). Děti měly za úkol nakreslit, namalovat, či jinak výtvarně zpracovat libovolný místní projekt podpořený ze Společného regionálního operačního programu (SROP): doposud hlavního mechanismu distribuce finančních zdrojů ze strukturálních fondů EU do regionálních rozvojových projektů.

"Soutěž jsme pojali jako malou oslavu končícího programu SROP, který je v novém programovém období Evropské unie nahrazen několika regionálními operačními programy. Každopádně projekty jako opravené školy, knihovny, parky, nové silnice, cyklostezky či jezdecké parky podpořené ze SROPu kolem nás reálně existují. Ač tyto objekty užíváme, ne vždy si uvědomujeme, že se jedná o hmatatelné přínosy naší evropské integrace. Soutěží jsme tento stav chtěli alespoň trošičku napravit," uvádí k soutěži náměstek Toušek. "Z množství došlých děl soudím, že se nám to podařilo. Mé vřelé poděkování patří všem zúčastněným dětem, jakož i spolupracujícím učitelům a rodičům," doplňuje Daniel Toušek.

Podmínky soutěže zdůrazňovaly, že výtvarně ztvárněny mají být projekty podpořené právě ze SROPu. Ministerstvo dalo k dispozici také kompletní seznam projektů. Přesto značný počet děl zobrazoval projekty podpořené z jiných operačních programů. "Je to i pro nás cenné poznání, že veřejnost ne vždy dokáže přesně vnímat rozdíl v zaměření jednotlivých operačních programů či systémovost v toku evropských peněz do České republiky. O to více jsou potom důležitější komunikační akce jako byla právě tato," uzavírá náměstek Toušek.

Seznam výherců je zveřejněn na internetových stránkách http://www.strukturalni-fondy.cz/ pod odkazy Operační programy 2004-2006 - Společný regionální operační program - Novinky - Výtvarná soutěž se SROPem.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz

upraveno dne: 26. 11 2007, Pavel Hubáček

Soubory ke stažení