Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Setkání náměstků ministerstva pro místní ...

Setkání náměstků ministerstva pro místní rozvoj se zástupkyní generálního ředitele pro regionální po

13.01.2009: Dnes dopoledne se na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR sešla ke krátké pracovní schůzce zástupkyně generálního ředitele pro regionální politiku v Evropské komisi Katarína Mathernová s 1. náměstkem pro regionální politiku a cestovní ruch Jiřím Vačkářem, náměstkem pro evropské záležitosti Danielem Touškem a náměstkem pro řízení úřadu a finanční toky Milanem Půčkem.

V úvodu schůzky informoval náměstek Jiří Vačkář o současné situaci v resortu a ubezpečil zástupkyni generálního ředitele pro regionální politiku v Evropské komisi Katarínu Mathernovou, že všechny práce související s koordinační úlohou ministerstva pro místní rozvoj, jak byla stanovena usnesením vlády, stále pokračují.

Náměstek Daniel Toušek Katarínu Mathernovou informoval o zabezpečení a realizaci čerpání peněz ze strukturálních fondů v souvislosti s obdobím 2004–2006 a 2007–2013.

„Architektura 24 operačních programů nového období 2007–2013 je sice složitá, ale MMR se podařilo navázat všechny náležitosti a vazby tak, aby koordinace byla zajištěna,“ uvedl Daniel Toušek.

Představitelé ministerstva pro místní rozvoj dále informovali Katarínu Mathernovou o přípravách resortu na předsednictví ČR v rámci EU. Katarína Mathernová pozitivně zhodnotila práci MMR v rámci příprav předsednictví a přislíbila maximální spolupráci ze strany Evropské komise. „Příprava na evropské předsednictví je složitá, a to zejména pro země, které tuto zkušenost ještě nemají. Proto navrhuji velmi pečlivou spolupráci v oblasti kohezní politiky, a to zejména ve vztahu k předsednictví. Debaty s Českou republikou na toto téma začnou na jaře příštího roku,“ uvedla Katarína Mathernová.

Fotografie ze setkání s Katarínou Mathernovou

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz

Složka multimedií