Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Setkání náměstka Vačkáře s velvyslankyní ...

Setkání náměstka Vačkáře s velvyslankyní Jihoafrické republiky

13.01.2009: Dnes se první náměstek pro regionální politiku a cestovní ruch ministerstva pro místní rozvoj Jiří Vačkář setkal s velvyslankyní Jihoafrické republiky v České republice J. E. Nomsou Qhamkile Dube, aby společně projednali vzájemný pohyb turistů a jeho význam pro ekonomiky obou zemí.

Náměstek Jiří Vačkář vyjádřil potěšení nad touto návštěvou a uvedl, že podle statistik cestovního ruchu přijelo do České republiky za 1. – 3. čtvrtletí 2007 celkem 3 062 hostů z Jihoafrické republiky, počet přenocování 9 381, průměrný počet přenocování 3,1 (pro srovnání němečtí turisté za stejné období: počet hostů: 1 207 320, počet přenocování 4 410 153, průměrný počet přenocování 3,7, či turisté z Velké Británie ve stejném období: počet hostů: 401 551, počet přenocování: 1 076 821, průměrný počet přenocování: 2,7)

„Česká strana je připravena podporovat rozvinutí spolupráce s J.A.R. s cílem podpořit cestovní ruch mezi oběma zeměmi,“ řekl první náměstek Jiří Vačkář.

Nomsa Qhamkile Dube poděkovala za vřelé přijetí a zdůraznila skutečnost, že v Jihoafrické republice žije nemalá skupina Čechů, a že i její země má zájem na rozvinutí bilaterální spolupráce, která by mohla být v budoucnu podpořena uzavřením memoranda o spolupráci v cestovním ruchu mezi oběma zeměmi.

Velvyslankyně zmínila již první úspěšnou spolupráci mezi oběma zeměmi, která proběhla v letošním roce. Pracovníci CzechTourismu připravili společně s pracovníky agentury cestovního ruchu pro J.A.R. z berlínské pobočky vzdělávací seminář pro odborníky v cestovním ruchu. Také projevila přání navázat spolupráci s Českou republikou při propagaci destinace J.A.R. a to i formou účasti na významných českých veletrzích cestovního ruchu (Go RegionTour, Holliday World).

Jiří Vačkář dále poukázal na významnou roli CzechTourismu, který může pomoci ve vzájemné spolupráci při marketingové propagaci obou zemí. Na závěr setkání vyjádřil přesvědčení, že předmětem další schůzky už budou konkrétní kroky vzájemné spolupráce.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz