Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Náměstek MMR Toušek se setkal s ...

Náměstek MMR Toušek se setkal s politickým azylantem Ogwettou ze Súdánu

13.01.2009: Dnes v dopoledních hodinách se uskutečnilo krátké oficiální setkání pastora Christophera Obua Ogwetty z Jižního Súdánu s náměstkem ministra pro místní rozvoj Danielem Touškem.

Christopher Ogwetta v současné době žije jako politický azylant v Dánsku, kam byl z bezpečnostních důvodů dočasně přemístěn Organizací spojených národů. Vzhledem ke své výrazné politické aktivitě byl Ogwetta ve svém rodném Súdánu soustavně perzekuován a mučen ze strany fundamentalistické islámské vlády v Chartúmu.

Krátké osobní setkání bylo zaměřeno na apel vůči naší politické reprezentaci, aby podnikla praktické kroky k vyjádření politického tlaku na islámskou vládu v Chartúmu a proti všeobecnému nezájmu světového společenství o dlouhotrvající konflikt mezi muslimskými fundamentalisty a křesťany z jižního Súdánu, kteří jsou systematicky pronásledováni a vražděni. Pastor Ogwetta je na týdenní návštěvě Prahy, kde se účastní společenských seminářů a bohoslužeb. Setká se také s vybranými zástupci českých médií v Českém rozhlase, v Radio Free Europe a zúčastnil se dalších osvětových akcí.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz

upraveno dne: 16. 10 2007, OVV