Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Ministr Jiří Čunek navštívil Karlovarský ...

Ministr Jiří Čunek navštívil Karlovarský kraj

13.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek se dnes zúčastnil některých akcí, pořádaných v rámci Karlovarského týdne. Navštívil také obce Ostrov a Dobrá Voda v Karlovarském kraji, kde si prohlédl areály místních klášterů.

Dopoledne navštívil ministr Čunek klášter trapistů v Dobré Vodě u Toužimi, kde si prohlédl výrobnu tradiční trapistické hořčice, zpracovávané podle starobylé francouzské receptury.

Dále se ministr Jiří Čunek zúčastnil některých akcí právě probíhajícího Karlovarského týdne, který pořádá příspěvková organizace Ministerstva pro místní rozvoj ČR - agentura CzechTourism. Stejně jako loni propojuje Karlovarský týden tři prestižní akce - jubilejní 40. ročník TOURFILMu, 4. ročník Lázeňského festivalu a již 10. ročník Konference Sdružení lázeňských míst České republiky.

V brzkých odpoledních hodinách se ministr pro místní rozvoj zúčastnil slavnostního Zahájení salonu lázeňství - Perspektivy lázeňství, které se konalo v rámci 4. ročníku Lázeňského festivalu. Nad tímto festivalem převzal Jiří Čunek záštitu. "Vzhledem k tomu, že lázeňství je dlouhodobě významnou složkou příjezdového a domácího cestovního ruchu a také významným produktem cestovního ruchu, vítám tuto skvělou příležitost, při které se mohou zahraniční hosté seznámit s českými lázeňskými zařízeními," uvedl k Lázeňskému festivalu ministr Čunek.

Další součástí Karlovarského týdne je festival TOURFILM, který ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek rovněž zaštiťuje. Proto také vystoupil na tiskové konferenci, která byla na závěr festivalu uspořádána. "Festival TOURFILM, který letos vstupuje do jubilejního 40. ročníku, významně přispívá k rozvoji cestovního ruchu v celé České republice i v jednotlivých regionech," vyjádřil se již dříve k TOURFILMu ministr Čunek.

Ve večerních hodinách má Jiří Čunek v plánu se zúčastnit festivalového galavečera, pořádaného u příležitosti jubilejního kulatého ročníku festivalu.

V rámci své cesty po Karlovarském kraji navštívil ministr pro místní rozvoj ještě klášterní areál a zámecké zahrady v obci Ostrov, kde si prohlédl nedávno ukončený projekt Historický Ostrov - Obnova a podpora návštěvnosti regionálně významného rozsáhlého komplexu barokních památek (zámeckého areálu a areálu kláštera) v historické části města. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií (Evropským fondem pro regionální rozvoj - ERDF).

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz

upraveno dne: 4. 10 2007, OVV