Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > MMR udělilo zvláštní cenu energeticky ...

MMR udělilo zvláštní cenu energeticky úspornému domu

13.01.2009: Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže "Porotherm 2007 - Energeticky úsporný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM" předal náměstek Daniel Toušek Zvláštní cenu Ministerstva pro místní rozvoj ČR ( MMR ).

Jako v minulých ročnících i letos MMR soutěži poskytlo záštitu a udělilo tuto zvláštní cenu. Laureáty Zvláštní ceny MMR se stali autoři Ondřej Chybík a Martin Poruba.

Soutěž je po celou dobu své existence zaměřena na podporu kvalitního, ekologického, energeticky úsporného a ekonomického bydlení v České republice. Předmětem soutěže jsou projekty energeticky úsporných rodinných domů navržených z cihlového systému POROTHERM.

V rámci soutěže proběhl letos již 9. ročník veřejné anonymní architektonické soutěže pro architekty, projektanty a studenty s názvem "Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM" a 3. ročník přehlídkové neanonymní jednokolové soutěže pro architekty, projektanty, investory, realizátory a developery "Realizované stavby z cihlového systému POROTHERM".

Soutěž POROTHERM 2007 vyhlašuje Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci se Státním fondem rozvoje bydlení, vydavatelstvími Springer Media CZ a JAGA MEDIA jako mediálními partnery a Českou komorou architektů, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Českým svazem stavebních inženýrů, Fakultou stavební a Fakultou architektury ČVUT v Praze a Obcí architektů.

Soutěže se mohou účastnit fyzické i právnické osoby, popřípadě jejich sdružení.

V rámci soutěže byly uděleny ceny a odměny v celkové výši 475 000,- Kč.

Oficiální stránky soutěže jsou http://www.wienerberger.cz/    .

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz

upraveno dne: 20. 09 2007, OVV