Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2007 > Česko-peruánské memorandum o cestovním ruchu

Česko-peruánské memorandum o cestovním ruchu

13.01.2009: 1. náměstek ministra pro regionální politiku a cestovní ruch Jiří Vačkář dnes spolu s peruánským ministrem zahraničního obchodu a cestovního ruchu José Antonio García Belaúndem podepsali Memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti cestovního ruchu.  Stalo se tak v rámci oficiální návštěvy delegace Peru v České republice.

Peruánský ministr zahraničí spolu se zástupci peruánského velvyslanectví jsou na oficiální návštěvě naší země ve dnech 4.–6. prosince 2007. V těchto dnech se setkají s 1. náměstkem ministra pro místní rozvoj, 1. náměstkem ministryně obrany, ministrem životního prostředí, ministrem zahraničí, ministrem průmyslu a obchodu a budou také přijati předsedou vlády ČR Mirkem Topolánkem v Kramářově vile. Představitelé vlád obou zemí podepíšou několik bilaterálních dohod a memorand, týkajících se zásadních oblastí hospodářství a mezinárodních vztahů.

Vztahy mezi Peru a ČR jsou tradičně korektní, v současnosti na velmi dobré úrovni, založené na obchodní výměně, ale i poměrně intenzivní politické spolupráci. Peru představuje pro české turisty jednu z nejatraktivnějších destinací Jižní Ameriky.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: www.mmr.cz