Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2006

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2006

13.01.2009: Ministerstvo pro místní rozvoj společně se Spolkem pro obnovu venkova ČR a Svazem měst a obcí ČR vyhlásilo v letošním roce již 12. ročník soutěže Vesnice roku, která napomáhá propagovat obnovu venkova a současně přináší řadu příkladů dobré praxe, které inspirují další obce k realizaci vlastních programů obnovy.

"Soutěž Vesnice roku 2006 v Programu obnovy venkova je příležitostí pro zviditelnění venkova a důkazem toho, že aktivní přístup občanů a jejich účast na obnově a rozvoji své obce přináší velmi konkrétní výsledky," řekl ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič. "Nejedná se ale pouze o finanční bonus, s nímž je také vítězství spjato, ale je to rovněž příležitost ukázat rozmanitost a pestrost života mimo město a zvýšit prestiž i význam venkova."

Oficiální vyhlášení pravidel soutěže pro rok 2006 proběhlo dne 31. ledna 2006 v Lichtenštejnském paláci. Příjem přihlášek do soutěže byl ukončen 31. března 2006 a přihlásilo se rekordních 335 obcí ze 13ti krajů.

Hodnocení krajských kol proběhlo v průběhu měsíců května a června 2006. Výsledky krajských kol jsou k dispozici na webových stránkách soutěže www.mmr.cz, www.isu.cz    , www.vesniceroku.obce.cz     . Do celostátního kola postoupilo 13 obcí ze 13 krajů ČR.

Celostátní hodnotitelská komise navštívila v termínu od 4. do 10. září 2006 postupně všech 13 krajských vítězů a na svém zasedání dne 17. 9. 2006 zvolila vítěze titulu VESNICE ROKU 2006.

1. místo - vítěz titulu VESNICE ROKU 2006
obec Liptál
(Zlínský kraj)

2. místo
obec Střítež nad Ludinou
(Olomoucký kraj)

3. místo
obec Heřmanice
(Liberecký kraj)

Dále se komise rozhodla udělit následující speciální cenu celostátní hodnotitelské komise soutěže Vesnice roku - Koláčovou cena komise obci Mikolajice (Moravskoslezský kraj)

Vyhlašovatelé soutěže jsou Spolek pro obnovu venkova (SPOV), Svaz měst a obcí ČR (SMO), Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Spolupracující úřady a organizace jsou Kancelář prezidenta ČR, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Folklorní sdružení ČR.

upraveno dne: 25. 09 2006, Martin Opatrný