Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Vláda podpoří další hospodářsky slabé ...

Vláda podpoří další hospodářsky slabé regiony

13.01.2009: Vláda přijala návrh ministra pro místní rozvoj Radko Martínka a přechodně podpoří další hospodářsky slabé regiony. Jde o oblasti, které nebyly zařazeny mezi regiony se soustředěnou podporou státu na roky 2007 - 2013.

"Vláda před nedávnem schválila Strategii regionálního rozvoje určující mimo jiné regiony, kam bude soustředěna v letech 2007 - 2013 pomoc státu. Vzhledem k tomu, že v regionech, které byly v předchozím období příjemci soustředěné podpory státu, je nutné pokračovat v započatých rozvojových projektech, tak, aby nebyly v dalších letech nezvýhodněny. Rozhodli jsme se pomoci i dalším obcím a podnikatelským subjektům. Poskytování přechodné podpory státu však skončí k 31. 12. 2008," uvedl k materiálu ministr Martínek.

Princip přechodné podpory se uplatňuje i v dalších členských státech Evropské unie, kde regiony, kterým skončí nárok na podporu v rámci jednoho plánovacího období, dostávají i v dalším plánovacím období tzv. přechodnou podporu ze strukturálních fondů.

Radka Burketová
tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj

upraveno dne: 7. 07 2006, Martin Opatrný