Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Soutěž Vesnice roku zná vítěze krajských kol

Soutěž Vesnice roku zná vítěze krajských kol

13.01.2009: V letošním roce o titul Vesnice roku 2006 soutěžilo 335 obcí z celé republiky. Do celostátního kola postupuje 13 vítězných obcí jednotlivých krajských kol. Celostátní hodnocení proběhne v termínu 4. - 10. září 2006.

"Cílem soutěže Vesnice roku 2006 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na obnově a rozvoji své obce, ukázat rozmanitost a pestrost života mimo město a prokázat široké veřejnosti význam venkova," řekl ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek.

V každém kraji byla stanovena krajská hodnotitelská komise, která vybrala jednoho vítěze, postupujícího do celostátního kola. Dále komise mohla udělit po jednom z následujících ocenění:

  • modrou stuhu - za společenský život,
  • bílou stuhu - za činnost mládeže,
  • zelenou stuhu - za péči o zeleň a životní prostředí.

Kromě těchto ocenění mohla vesnice obdržet:

  • diplom za vzorné vedení obecní knihovny,
  • diplom za vzorné vedení kroniky,
  • diplom za rozvíjení lidových tradic,
  • diplom za kvalitní květinovou výzdobu v obci (Fulínova cena).

Celostátní hodnotitelská komise začátkem září navštíví postupně všech 13 krajských vítězů a zvolí vítěze titulu Vesnice roku 2006.

Podrobné informace o soutěži a výsledky krajských kol naleznete na stránkách:

www.mmr.cz (v sekci regionální politika/události/Soutěž Vesnice roku/2006),
www.isu.cz    ,
www.vesniceroku.obce.cz    

Vyhlašovatelé soutěže jsou Spolek pro obnovu venkova (SPOV), Svaz měst a obcí ČR (SMO), Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Spolupracující úřady a organizace jsou Kancelář prezidenta ČR, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Folklorní sdružení ČR.

Radka Burketová
tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 14. 08 2006, Martin Opatrný