Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Politická situace přípravy na čerpání ...

Politická situace přípravy na čerpání neovlivní, ujistil Martínek Hübnerovou

13.01.2009: Přípravy na čerpání peněz z evropských fondů nejistota na české politické scéně neovlivní. Komisařku pro regionální rozvoj Danutu Hübner o tom včera v Bruselu ujistil ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek.

"Přípravné práce pro čerpání peněz pro období 2007 až 2013 pokračují a nynější situace v České republice se na nich neprojevila. Situace může zvnějšku vypadat dramatičtěji, než se jeví u nás, takže návštěva měla být ujištěním, že pokračujeme v přípravách a chceme dodržet dohodnutý harmonogram," řekl Martínek.

Jak dále uvedl, ČR předala komisi základní dokument pro využívání fondů pro období 2007 až 2013, kdy bude mít k dispozici 23,697 miliardy eur, tedy asi 675 miliard korun. Tento Národní strategický referenční rámec vzala vláda na vědomí začátkem června a komise by se k němu měla vyjádřit do konce srpna.

Komisařce Hübnerové předal ministr při své včerejší návštěvě také pracovní návrhy operačních programů, které jsou součástí přípravy ČR na čerpání prostředků z EU v letech 2007 - 2013. Prostřednictvím nich budou v ČR realizovány rozvojové intervence v celkové hodnotě bezmála bilion korun. "V průběhu září by se o nich mělo začít neformálně jednat, aby v říjnu mohly být předloženy vládě a potom oficiálně projednány s Evropskou komisí," řekl.

Radka Burketová
tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR