Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Ministr Gandalovič uvolnil přes 300 ...

Ministr Gandalovič uvolnil přes 300 milionů korun na následky letošních povodní

13.01.2009: Na své cestě do Jižních Čech vyhlásí ministr pro místní rozvoj upravený program "Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou". V tomto programu je více než 300 mil. Kč pro obce a kraje. Ministr Gandalovič schválil další finanční prostředky na řešení následků povodní z března letošního roku.

Peníze budou uvolněny z programu "Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou". Program je určen na rekonstrukci nebo opravu majetku obcí či krajského majetku, který byl zničen pohromou. Jedná se zejména o mosty, místní komunikace, veřejná prostranství a obecní stavby. Tyto prostředky nejsou určeny na podporu obnovy bytového fondu ve vlastnictví obcí.

Na první regionální návštěvu ve funkci ministra pro místní rozvoj zamíří ministr Petr Gandalovič v pondělí 18. září 2006 do Jihočeského kraje. Slavnostně otevře EUROCENTRUM České Budějovice a v rámci návštěvy kraje se sejde s krajským hejtmanem Janem Zahradníkem, jeho náměstky a radními. Součástí programu je rovněž schůzka s primátorem Českých Budějovic Miroslavem Tetterem a setkání s rektorem Jihočeské univerzity Václavem Bůžkem. V odpoledních hodinách ministra Gandaloviče přivítá starosta Českého Krumlova František Mikeš a návštěvu zakončí v Týně nad Vltavou, který byl zasažen jarními povodněmi.

Tisková konference se bude konat po otevření EUROCENTRA České Budějovice v 11,35 hodin, České Budějovice, kavárna pasáže Daniela.

Pressfoyer 14,30 hodin - Český Krumlov, hotel Růže

Podrobný program návštěvy najdete v sekci kalendář ministra na úvodní stránce www.mmr.cz

Odbor vnějších vztahů
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 15. 09 2006, Martin Opatrný