Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Evropská komise byla informována o kauze ...

Evropská komise byla informována o kauze Bono Publico

13.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič informoval členku Evropské komise, komisařku pro regionální politiku Danutu Hübner, o vyšetřování pokusu o zneužití evropských fondů v kauze Bono Publico. Evropská komise byla ujištěna, že v kauze Bono Publico dosud žádné peníze proplaceny nebyly.

"Vzhledem k nejednotným informacím o kauze Bono Publico objevujících se v médiích jsem považoval za nutné o podstatě případu informovat Evropskou komisi. Učinil jsem tak okamžitě po obdržení prvních výsledků v rámci hloubkového auditu všech projektů. Zásadním sdělením je, že k žádnému zneužití evropských peněz nedošlo, protože orgány činné v trestním řízení zasáhly ještě před tím, než žadatel podal první žádost o proplacení uskutečněných finančních výdajů na realizaci projektu," řekl k dopisu komisařce Hübner ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič.

Komisařka Hübner byla také ujištěna, že kvůli případu Bono Publico nehrozí České republice zpomalení v čerpání evropských peněz. "Komisařce jsem sdělil, že zastaveny nadále zůstávají pouze projekty podané do opatření 4.2., do kterého vyšetřovaný projekt spadá. Všechny projekty podané společností Bono Publico jsou zastaveny a podrobeny hloubkovému auditu, stejně jako dalších deset typově podobných projektů z oblasti cestovního ruchu. Výsledky provedených auditů, stejně jako policejního vyšetřování, budou Evropské komisi bez odkladu sděleny jakmile nám budou známy, " uvedl Petr Gandalovič.

upraveno dne: 16. 10 2006, OVV