Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2006 > Česko-ruská pracovní skupina o cestovním ...

Česko-ruská pracovní skupina o cestovním ruchu zasedla poprvé v Praze

13.01.2009: Dvaadvacátý červnový den proběhlo v Praze první zasedání česko-ruské pracovní skupiny o cestovním ruchu. Při své pracovní návštěvě v Moskvě, v březnu 2006, pozval ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek, ruskou delegaci do Prahy. Ta byla vedena Vladimirem Stržalkovskym, předsedou Federálního úřadu pro cestovní ruch Ruské federace.

Martínek při setkání prezentoval představu Ministerstva pro místní rozvoj ČR o organizaci cestovního ruchu v České republice s hlavním cílem podpořit cestovní ruch v regionech a nikoli pouze v Praze. Další diskutovanou otázkou byl rozvoj regionálních letišť (např. v Pardubicích či v Karlových Varech) a možnost přistávání charterových letů na těchto letištích. Opomenutými nezůstaly ani otázky lázeňství či účast obou stran na veletrzích. V závěru jednání byl také nastíněn další termín zasedání česko-ruské pracovní skupiny a témata k diskusi. Jedná se např. o možnosti zjednodušení vízového režimu mezi oběma zeměmi, výměna odborníků v oblasti lázeňství, spolupráce v letecké dopravě (zahrnující přímé a charterové lety) či fungování zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Moskvě.

Česko-ruská pracovní skupina o cestovním ruchu je určena Smlouvou o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Federálním úřadem pro cestovní ruch Ruské federace. Podepsána byla v Praze 18. října 2005. Pracovní skupina se dle ustanovení Smlouvy bude setkávat každý rok střídavě v České republice a v Rusku.

Radka Burketová
tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 22. 06 2006, Lucie Kulhánková