Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministři se sešli při Zlatých časech médií

Ministři se sešli při Zlatých časech médií

08.01.2009: Vernisáže výstavy o minulosti a současnosti působení periodického tisku, rozhlasu, televize a internetu v českých zemích se včera v Národním muzeu v Praze zúčastnili kromě jiných také ministr pro místní rozvoj Radko Martínek a ministr kultury Vítězslav Jandák.

Žijeme s médii a média s námi, a to už po staletí. Největší výstava o vývoji a proměnách společenského působení tisku, rozhlasu, televize a internetu u nás. Výjimečná příležitost k pochopení práce v současných médiích prostřednictvím interaktivních prvků v expozici.

"Výstava koncepčně vychází z představy, že tzv. masová média (tisk, rozhlas, televize a jejich ekvivalenty) prožívají v současné době v prostředí internetu snad největší rozmach za dobu své existence. Jsou nesmírně dynamickým průmyslovým odvětvím, zasahují do všech procesů veřejné komunikace, podílejí se na formování politických rozhodování, vývoji světové ekonomiky, podobě národních kultur i každodenního soukromého života jednotlivců a rodin. Bez médií je život průmyslově a informačně rozvinutých zemích téměř nepředstavitelný," zahájil výstavu ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR