Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministr Martínek spojil příjemné s užitečným

Ministr Martínek spojil příjemné s užitečným

08.01.2009: Jedním z prvních víkendových lyžařů v Krkonoších byl také člen vlády. Postarala se o to Horská služba ze Špindlerova Mlýna, jejíž záchranáři pozvali na svahy Horních Míseček ministra pro místní rozvoj Radko Martínka. "Ještě nikdy jsem tak brzy na začátku sezony na lyžích nestál. Spojil jsem příjemné s užitečným a kromě lyžování jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, jak těžkou práci mají horští záchranáři," řekl Martínek.

Členové Horské služby mu ukazovali zásah v terénu a práci se záchranářskou technikou. "Předvádíme panu ministrovi veškeré naše vybavení, aby byl skutečně v obraze, když se o Horské službě bavíme u stolu. Je to totiž náš nejvyšší šéf, předseda správní rady," vysvětlil náčelník celorepublikové Horské služby Jiří Brožek. Služebna Horské služby ve Špindlerově Mlýně nyní prochází rekonstrukcí, která se o více než měsíc zdržela. "Horská služba má proto velmi svízelné podmínky pro práci. Myslím si ale, že jinak je velmi dobře připravena. Lidé mohou na hory vyrazit bez obav. Samozřejmě bych jim přál, aby Horskou službu vůbec nepotřebovali," řekl Martinek.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR