Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministr Martínek předá v Bořeticích ceny ...

Ministr Martínek předá v Bořeticích ceny vítězům Vesnice roku 2005

09.01.2009: Letošní v pořadí již 11. ročník soutěže Vesnice roku 2005 bude uzavřen v pondělí 31. 10. 2005 v jihomoravských Bořeticích, kde ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek, slavnostně předá ceny vítězům celostátního kola.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Vesnice roku bude doprovázeno celodenním programem. Kromě čestných stuh pro tři nejlepší vesnice budou také oceněni vítězové jednotlivých krajských kol, a to v kategoriích modrá stuha za společenský život, bílá stuhu za činnost mládeže a zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí.

Celostátní vítěz může požádat Ministerstvo pro místní rozvoj ČR o dotaci na akci do výše jednoho milionu korun. V pořadí druhá oceněná obec do výše 900 tisíc korun, třetí obec do 800 tisíc korun a další krajští vítězové do 500 tisíc korun. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou požádat maximálně o 400 tisíc korun. Pokud obce obdržely více ocenění, pro přidělení dotace platí pouze vyšší.

"V podpoře obcím úspěšným v soutěži Vesnice roku budeme pokračovat také v příštím roce. Dotace budou i nadále udělovány podle stejných zásad jako v minulých letech. Tato soutěž napomáhá propagovat obnovu venkova a současně přináší řadu příkladů z praxe, které inspirují další obce k realizaci vlastních programů obnovy," řekl ministr Martínek.

Cílem soutěže Vesnice roku 2005 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na obnově a rozvoji své obce, ukázat rozmanitost a pestrost života mimo město a prokázat široké veřejnosti význam venkova.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 15. 11 2005, Martin Opatrný

Soubory ke stažení