Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministr Martínek pozvedl hořící pochodeň ...

Ministr Martínek pozvedl hořící pochodeň harmonie

09.01.2009: Ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek, se poslední zářijový den setkal se zástupci celosvětového projektu dobré vůle World Harmony Run. Na Staroměstském náměstí se pozdravil s mezinárodním týmem běžců a podpořil jejich myšlenku porozumění a harmonie mezi národy. S hořící pochodní poté přeběhl, následován skupinou sportovců, k Magistrátu hlavního města Prahy.

"Kdybych nebyl ministrem a neměl tolik práce, běžel bych s vámi," řekl s úsměvem Martínek. "Líbí se mi taková myšlenka, takový projekt je mi velmi sympatický, symbolicky spojuje národy a posiluje mezinárodní přátelství," dodal. Na památku věnoval členům běžeckého týmu mapu naší republiky a na posilnění české oplatky.

Mezinárodní běh World Harmony Run se koná pravidelně od roku 1987 a je slavnostně zahajován před budovou OSN v New Yorku. Cílem a myšlenkou projektu je posilovat atmosféru dobré vůle, přátelství a porozumění mezi lidmi a národy světa.

Evropská část World Harmony Run vystartovala 2. března 2005 z portugalského Lisabonu, odkud nesou běžci poselství harmonie v podobě symbolické hořící pochodně přes území 45 států Evropy na trase delší než 24 tisíc kilometrů. Do České republiky přiběhla štafeta ze Spolkové republiky Německo 28. září a bude pokračovat na Slovensko.

Mezi ty, kteří pozvedli pochodeň harmonie a vyjádřili svoji podporu celosvětové štafetě patří mimo jiných Carl Lewis, Cahy Freeman, Kofi Annan, Michail Gorbačov, Nelson Mandela, Jun-Claude Junker a další významné osobnosti. Také ministr pro místní rozvoj Radko Martínek přijal štafetu. Pozvedl hořící pochodeň harmonie, aby se připojil k projektu vedoucím k porozumění mezi lidmi.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

 

Složka multimedií