Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministr Martínek pozdraví mezinárodní ...

Ministr Martínek pozdraví mezinárodní tým běžců a pozvedne hořící pochodeň harmonie

09.01.2009: Ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek, podpoří v pátek 30. září celosvětový projekt dobré vůle World Harmony Run. V 11.30 hodin pozdraví před budovou ministerstva na Staroměstském náměstí šestnáctičlenný mezinárodní tým běžců.

Ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek, podpoří v pátek 30. září celosvětový projekt dobré vůle World Harmony Run. V 11.30 hodin pozdraví před budovou ministerstva na Staroměstském náměstí šestnáctičlenný mezinárodní tým běžců.

Evropská část World Harmony Run vystartovala 2. března 2005 z portugalského Lisabonu, odkud nesou běžci poselství harmonie v podobě symbolické hořící pochodně přes území 45 států Evropy na trase delší než 24 tisíc kilometrů. Do České republiky přiběhne štafeta ze Spolkové republiky Německo 28. září a bude dále pokračovat přes Karlovy Vary, Prahu, Kutnou horu, Žďár nad Sázavou, Blansko, Zlín, aby 5. října vstoupila na území Slovenska.

Tato akce se koná od roku 1987 a je slavnostně zahajována před budovou OSN v New Yorku. Cílem a myšlenkou projektu je posilovat atmosféru dobré vůle, přátelství a porozumění mezi lidmi a národy světa. Mezi ty, kteří pozvedli pochodeň harmonie a vyjádřili svoji podporu celosvětové štafetě patří mimo jiných Carl Lewis, Cahy Freeman, Kofi Annan, Michail Gorbačov, Nelson Mandela, Jun-Claude Junker a další významné osobnosti. Také ministr pro místní rozvoj, Ministr Martínek, přijme štafetu a pozvedne hořící pochodeň harmonie. Zapojí se tak, alespoň na okamžik, do běhu, který se snaží podporovat dobrou vůli v srdcích lidí po celém světě.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 4. 10 2005, Martin Opatrný